Vytvořit svůj vlastní příběh a zpracovat ho do knižní formy můžete na kurzu ilustrace pro děti. Co obnáší taková práce na knížce? Jaké prostředky vybrat a jak se odpoutat od doslovnosti ke spontánní a hravé kresbě nebo malbě? Co znamená myslet vizuálně?

Ilustrace může být svobodná a hravá, ohebná, vybízející k představivosti a imaginaci. Každé dítě má jinou představu o „svojí“ kníže, co bude obsahovat a jak by měla vypadat.

Slovo ilustrace pochází z latinského slova ilustrare a v překladu znamená vysvětlovat, osvětlovat, objasnit. V tomto případě jde tedy o výtvarný doprovod knihy, který má za úkol text osvětlit, vysvětlit a učinit ho srozumitelnějším. Při slově ilustrace se vybavuje každému nějaký obrázek, který souvisí se psaným slovem. V širším významu je do pojmu ilustrace zahrnuta i knižní výzdoba (iniciála) a tzv. iluminace (jednotlivé kresebné nebo malované vyobrazenírukopisů, případně tištěných textů).

Kurz má 10 lekcí a výstupem je výroba vlastního „picture book“. Technika se může lišit podle konkrétní představy dítěte: akvarelová malba, kresba, akryl, suchá jehla, experimentální tisk, koláž a pod. Půjde o max. formát A4, cca 10 stránek nebo podle konkrétní finální představy, kterou dítě dotváří postupně na každé lekci pod odborným vedením lektorky.

Lektorka uvede děti do světa ilustrace, ukáže knížky, práce ilustrátorů. Každá lekce začne jednoduchým zadáním, kde děti budou reagovat na téma nebo text, jako mírné „zahřívací kolo“ před prací na knížce. Všechny pomůcky jsou k dispozici v ateliéru a jsou v ceně kurzu.

Kurz nově vede Natália Peterková.

Pondělí 16.00-17.30

Kurz začíná v pondělí 7.1. 2019.

10 lekcí / 3 300 kč 

1 lekce / 90min / 350 kč
(pomůcky a materiál jsou v ceně kurzu)

V rámci trvání svého kurzu máte možnost si nahradit v jiném termínu ( jiný den v týdnu) lekce, na které se nebudete moci dostavit. Prosíme o omluvu na info@kreslirna.cz nebo +420 776 018 472. Předem neomluvené lekce propadají.

 

Přihláška do výtvarného kurzu

 

Ověření