Kurz hravou formou přibližuje dětem jednotlivé kapitoly z dějin umění v podání diplomované kunsthistoričky a lektorky.

Každá lekce je zaměřená na jednu kapitolu z dějin výtvarného umění, se kterou se v podobě vyprávění a ukázek děti na začátku seznámí. Lekce je tak vtáhnou do starověkého Říma, Řecka, Egypta, jeskyň ve Francii, Španělsku, gotických katedrál, renesanční Florencie nebo graffiti scény 80.let. Následně děti reagují v podobě zadání, kterým může být kresba, malba, koláž nebo jiný vybraný výtvarný prostředek. Z každé lekce si tak odnáší nejenom nové poznatky a zajímavosti, ale také výtvarný výstup.

Na rozdíl od klasického kurzu kresby a malby je každá lekce obohacená o záživný výklad jednotlivé kapitoly z dějin umění. Děti mají k dispozici obrázky, knížky, předlohy nebo audiovizuální prezentaci a  lektorku, která rozvíjí dialog a pomáhá dětem s výtvarným zpracováním.

Kurz si klade za cíl podnítit v dětech zdravou zvědavost, uvažování o změnách v čase a odlišných podmínkách, dále nabízí možnost něco se naučit prostřednictvím aktivního zaujetí daným tématem. Dítě může samostatně reagovat na téma, cílem není memorování ani mechanické přednášení látky, ale hravý dialog ve spojení s výtvarnou prací.

 Kdy?

Středa 14.00-15.30, Ateliér 01

Úterý 10.30-12-skupinka pro předškoláky, Ateliér 02

10 lekcí / 3 300 kč 
1 lekce / 90min / 350 kč
(pomůcky a materiál jsou v ceně kurzu)

V rámci trvání svého kurzu máte možnost si nahradit v jiném termínu ( jiný den v týdnu) lekce, na které se nebudete mocidostavit. Prosíme o omluvu na info@kreslirna.cz nebo +420 776018 472. Předem neomluvené lekce propadají.

Přihláška do výtvarného kurzu

 

Ověření