V grafickém kurzu se děti seznámí s tradičními i experimentálními grafickými technikami skrze náměty podporující jejich fantazii a spolupráci. Lekce jsou přizpůsobené i mladším dětem, které si mohou zkusit například techniku monotypu, tisk z koláže, hry s otisky, papíroryt a pokročilejší linoryt nebo suchou jehlu.

Grafika pro děti je kurz, který uvádí své „posluchače“ do metod tisku. Dítě pracuje na tiskové matrici, pochopí technologii a následně vytiskne grafiku na grafickém lisu. Často se individuálně přizpůsobuje náplň kurzu. Někdo více tíhne k tisku z výšky (dřevoryt, linoryt) – zastavíme se u vícebarevného tisku, soutisku, někdo zas k hlubotisku (suchá jehla, suchá jehla s krejónovou manýrou) – přes základní metody se dostáváme k leptu, někomu zas vyhovuje víc pokusní, alternativní, strukturální, nebo aktivní forma grafiky. K dispozici je plně vybavená grafická dílna s hlubotiskovým lisem. Používáme barvy značky Charbonnel. Tyto hlubotiskové barvy jsou vodou ředitelné, nejsou toxické a jsou šetrné k životnímu prostředí.

Vřele doporučujeme pro děti hlásící se na střední umělecké školy a všechny děti od cca 6 let, které mají sklony k technickému myšlení, kresebnosti a pečlivosti, nebo chtějí zkusit něco netradičního.

Techniky:

-strukturální grafika

-monotyp

-linoryt

-dřevořez

-soutisk barev

-papíroryt

-monotyp

-tisk z koláže

a další.

10 lekcí / 4 900 kč 

zakoupení jednotlivých lekcí, nebo 1 lekce / 90min / 550 kč
(pomůcky a materiál jsou v ceně kurzu)

 

Doporučujeme pro děti nad 8 let. (nebo po domluvě 🙂

V rámci trvání svého kurzu máte možnost si nahradit v jiném termínu ( jiný den v týdnu) lekce, na které se nebudete moci dostavit. Prosíme o omluvu na info@kreslirna.cz nebo +420 776 018 472. Předem neomluvené lekce propadají.

Přihláška do výtvarného kurzu

 

Ověření