Online lekce pro děti bude probíhat formou skupinového hovoru s lektorkou. Zadání respektuje domácí prostředí ve kterém se dítě nachází a neklade nároky na nutnou asistenci rodiče v průběhu lekce.

Hodina a půl vyplní program dětem od cca 5 let. Horní hranice neexistuje .) Pracujeme s materiálem, které má dítě kolem sebe. Není nutné, aby všechny děti používaly stejnou techniku na dané téma. Lekce se zaměřují na práci s hmotou, světlem, fantazií, kompozicí, volnou asociací apod.

Lektorka je 90 min. online, děti motivuje, živě reaguje na jejich potřeby a práci. Nejde ani tak o to pilovat výkony, jako o radost a smysluplné trávení času.

Co se dá doma na takové lekci dělat?

Můžeme použít vlastní předměty nebo hračky a zkoumat jejich texturu. Povrch. Objem. Barvu. Velikost. Jak to dát na papír? Můžeme stříhat, lepit, skládat. Lektorka dítě také může vtáhnout do období dějin umění krátkým videem nebo prezentací. Proč impresionisté malovali oddělené plochy? Může být video umění?Jak se malovala postava v starověkém Egyptě? Pojďme udělat společně komiks. Připraveni? Máte fixy? Pastelky? Pera? Tak do toho. Probereme hlavní postavy a prostředí. Chce to také pořádnou zápletku. Složím komiks do malé knížky? Tak jo. A co titulní stránka? Jaké barvy se hodí? Mají barvy nějakou symboliku? Akční hrdina? Chce to víc červený. Proč? Dá se malovat podle hudby? Zvuku? Zkoušel to už někdo?

Smyslem je dítě motivovat a rozvíjet jeho nápady. Budeme moc rádi, když inspirace z lekce přesáhne také k další tvůrčí činnosti doma.

Jak to bude fungovat?

Lekce probíhá formou Skype videohovoru s lektorkou, která děti hodinu a půl provází.  Děti se připojí do online lekce pomocí emailového odkazu, který budeme před lekcí rozesílat přihlášeným účastníkům. Po obdržení na Váš email stačí jen kliknout na odkaz, který vás do konverzace přesměruje. Doporučujeme mít předem nainstalovaný Skype.

Co je potřeba pro online lekci?

  • místo pro práci: pracovaní stůl
  • PC, tablet nebo telefon s kamerou a nainstalovaným programem Skype
  • pomůcky, které má dítě běžně k dispozici doma: tužky, pera, fixy, pastelky, papíry

Skupinky jsou orientačně rozděleny na mladší a starší děti pro hrubou představu. Přihlášení necháváme na zvážení rodičů.

Do přihlášky prosím připište o jaký termín máte záujem. Děkujeme.

 

Pondělí 16-17:30 hod. (starší děti) s MgA. Karolinou Rossí.

Středa 14-15:30 hod. (mladší děti) s  MgA. Julianou Höschlovou.

Čtvrtek 16-17:30 hod. (starší děti) s MgA. Aleksandrinou Yordanovou.

 

Doporučujeme technicky se připravit k online přenosu před začátkem lekce. 

Minimální počet účastníků: 3 děti.

1 lekce / 90min /250 kč

Online lekce lze čerpat také z předplacených lekcí v ateliéru, způsobem 1 online lekce = 1 lekce v ateliéru. V případě placení online lekcí zvlášť, předplacené lekce v ateliéru nepropadají a navážou na program lekcí po skončení nouzových opatření.

Účastí na online lekci podpoříte ateliér po dobu omezeného provozu. Děkujeme.

 

Přihláška do online lekce

 

Ověření