Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Akvarel, jeho vlastnosti a technologie

26.5.2018 @ 14:00 - 17:00

750Kč

Akvarel Vás překvapí svou jemností a širokou škálou výrazu. Na kurzu se dozvíte různé tipy a rady, které později plně využijete při malování doma.

Malba akvarelovými barvami je malířská metoda, při které používáme barvu rozpustnou ve vodě. Je charakteristická svěžestí , lehkostí a jemností. Často má až snový charakter a okouzlí Vás možnými speciálními efekty, které je možné v této technice dosáhnout. V rámci workshopu si vyzkoušíme základní malířské prvky, jako je lazura, lazura s přechodem, vymývání, odebíráni, malba do mokrého, malba do suchého atd. Přečťěte si něco o historii a technice malby akvarelovými barvami:

Historie

Akvarelová malba má původ v umění starého Egypta, kde význačné osobnosti byly malovány na svitky papyru. v Japonsku a Číně se akvarelem malovalo na hedvábí, zdobily se různě dekorativní předměty. Prvním velkým akvarelistou byl Albrecht Dürer, jenž během svého dlouhého, umělecky plodného života (1471–1528) napsal tři knihy, zhotovil přes tisíc kreseb, téměř 300 rytin a namaloval 188 obrazů, z toho 86 akvarelů. Samotný rozmach techniky akvarelu přichází s tzv. Anglickou školu druhé poloviny 18. a počátku 19. století. Malíři v tomto období pozvedli akvarel na samostatné umění, ukázali sílu a jemnost tohoto media spolu s neobyčejnou bezprostředností.

Technika

Akvarelové barvy se skládají z rostlinných, nerostných nebo živočišných pigmentů, spojených vodou, arabskou gumou, glycerínem, medem a konzervačními přísadami. Glycerín a med zabraňují popraskání nátěru během jeho vysychání.

Na malbu jsou vhodné měkké, přírodní štětce, které se vyrábějí z chlupů sobolů, volů, nebo třeba veverek. Oblíbené jsou též štětce ze syntetického vlákna, avšak neudrží tolik barvy jako štětce z přírodního vlasu.

Jako podklad je nejvhodnější akvarelový papír, který se liší gramáží, povrchovou úpravou a absorbcí.

 

Program workshopu

Začneme krátkým úvodem do malířské techniky akvarelu spojené s audiovizuální projekcí videa. Ukážeme si předlohy, různé metody malování na konkrétních příkladech.

Čeká nás napínání papíru na desku a příprava na malování. Profesionální barvy a štětce jsou Vám v průběhu workshopu plně k dispozici. Zkusíme nejrůznější přístupy podle zvolené předlohy: lavírování, vrstvení barev, malbu do suchého podkladu, do mokrého podkladu. K dispozici máme taky přírodniny a jednoduché zátiší, které bude pro Vás jako varianta Vašeho námětu. Workshopem Vás provede zkušený lektor, který Vám se vším poradí a pomůže.

Materiál v ceně kurzu, svoji malbu si odnášíte sebou domů 🙂

Více informací a rezervace na: info@kreslirna.cz nebo na tel.: 776 018 472

Podrobnosti

Datum:
26.5.2018
Čas:
14:00 - 17:00
Cena:
750Kč
Štítky Akce:

Místo konání

Ateliér Kreslírna
Havanská 14
Praha 7, 17000 Česká republika
Telefon:
+420 776 018 472
Webová stránka:
www.kreslirna.cz