Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Workshop akční malby-Jackson Pollock pro děti

29.4.2018 @ 14:00 - 16:00

450Kč

Na jedno nedělní odpoledne se z Kreslírny stane místo pro nespoutanou akční malbu. Nebát se ušpinit a vychutnat si pocit z neomezených možností malby. Zkusit tzv. dripping akční malbu nad papířem volně ležícím na podlaze.

Kdo byl Jackson Pollock? Jak tvořil on a další malíři abstaktního expresionizmu?

Akční malba vznikla v USA v druhé polovině 40. let. Podle Rosenberga se  plátno stalo jakousi arénou, ve které působil malíř jakožto zprostředkovatel toho největšího zážitku. Rosenbergovo pojetí umění jakožto procesu ovlivnilo celou řadu právě vznikajících uměleckých směrů – konceptuálnímu umění, Land Artu i hnutí Fluxus, a bylo podnětem i pro pořádání celé řady happeningů.

Díky akční malbě se malování poprvé stalo fyzickou záležitostí a sám akt malování nabyl nových hodnot. Rozměrná abstraktní plátna pak byla výsledkem nejvyššího podvědomého duševního prožitku a umění bylo motivováno nadsmyslově. Barvy byly umělci nanášeny přímo z tuby nebo plechovky a malba vznikala jakožto výsledek umělcova impulzivního pohroužení se do plátna.

Akční malba rozeznává dvě základní techniky malování: Dripping – lití barvy na plátno přímo z plechovky, a Slash Painting – cákání barvy štětcem. Ani jedna z těchto forem tvorby však není výsledkem bezmyšlenkovitého mechanického malování, ale zprostředkovává nejvyšší možný pocit z malování samého.

Neděle od 14:00-16:00, 2 hodiny

Cena workshopu: 450,-
Minimální věková hranice cca 3 roky
Všechny pomůcky v ceně kurzu

Podrobnosti

Datum:
29.4.2018
Čas:
14:00 - 16:00
Cena:
450Kč

Místo konání

Ateliér Kreslírna
Havanská 14
Praha 7, 17000 Česká republika
Telefon:
+420 776 018 472
Webová stránka:
www.kreslirna.cz