VÝTVARNÝ TÝDEN PRO DĚTI
KRESBA – MALBA – GRAFIKA

Týdenní výtvarný program v ateliéru Kreslírna a ve Stromovce, každý den od 8.00 do 16.00 hod
Umělecké vyžití pro děti o prázdninách – jednou nohou v ateliéru, jednou nohou v parku !

V době letních prázdnin pořádáme týdenní výtvarný program pro děti ve věku od 4 do 15 let. Ateliér je vzdálen 5 min chůze od Stromovky, kde se bude každý den odehrávat část programu. Kromě výtvarné tvorby v ateliéru, plenérové kresby a malby v parku a návštěvy galerie, bude čas také na dětská hřiště pro nejmenší a procházky.

Obě místnosti ateliéru jsou v létě otevřené přímo do vlastního klidného dvorku, kde se děti mohou proběhnout venku a odreagovat se od tvoření kdykoliv potřebují. Dvorek využíváme kromě relaxace, hraní a svačin na čerstvém vzduchu také ke kresbě a malbě na malířských stojanech, v příznivém počasí tedy děti mohou tvořit a odpočívat venku celý den.

Speciální výtvarně-vzdělávací program je rozdělen do dvou věkových kategorií, pro děti od 4 do 7 let a od 8 do 14 let.

Termíny skupiny od 4 do 7 let: 15.7.-19.7. , 5.8.-9.8.
Termíny skupiny od 8 do 14 let: 22.7.-26.7. a 12.8.-16.8.

Všechny termíny budou mít na starosti dvě lektorky s osvědčenou praxí v ateliéru a zaměřením na maximální individuální přístup ke každému dítěti. Připravený program je upravován ke spokojenosti všech dětí v rámci jejich schopností, výtvarné tvorby, zábavy i relaxace.

Po celý týden bude zajištěn dohled nad pitným a stravovacím režimem, s pravidelnými dopoledními i odpoledními přestávkami na svačiny a oběd. Svačiny mají děti své dle jejich chuti a zvyku, v ateliéru je zajištěna základní nápojová nabídka.

Obědy budou připravené na každý den v předem domluvené restauraci nedaleko ateliéru. Individuální požadavky ohledně obědů nám prosím sdělte před konáním kurzu. Cena oběda na 1 den pro dítě je cca 160 Kč (polévka nebo dezert + hlavní jídlo, nápoj). Obědy se platí hotově první den programu na celý týden dopředu.

Příklady denního programu:

Skupina 4-7 let
8.00-10.00 – kresba suchým pastelem, malba temperovými barvami, koláže, různé kombinace materiálů a výtvarných technik na vybrané téma či příběh, se zapojením vlastní fantazie, jednoduchý úvod do grafiky pro mladší děti
10.00 – svačina, přestávka na odpočinek
10.30-12.00 – kresba/ malba, hledání tvaru a míchání barev, společný výběr objektů a skupinová spolupráce, inspirace různými typy výtvarného projevu s ukázkami světových moderních malířů
12.00-13.00 – pauza na oběd
13.00-14.30 – kresba/ malba v parku, inspirace okolím, barvy přírody
14.30-15.30 – svačina, hra na hřišti
15.30-16.00 – návrat do ateliéru, shrnutí celého dne a reflexe z pohledu dětí

Skupina 8-14 let
8.00-10.00 – návštěva galerie (Veletržní palác), kresba a malba v ateliéru podle vybraného zátiší, práce zaměřená na tvar, kompozici a barevnost, kresba a malba podle vybrané předlohy či reprodukce, seznámení se s různými světovými malíři a uměleckými přístupy, kresba podle živého modelu
10.00-10.30 – svačina, odpočinek, společná reflexe ranní tvorby
10.30-12.00 – tvorba vztahující se k ranní shlédnuté výstavě, vhled do dějin výtvarného umění a pojmů (pop art, op art, street art animace, instalace..), základy vybrané grafické techniky (linoryt, suchá jehla, monotyp, tisk z koláže)
12.00-13.00 – pauza na oběd
13.00-15.30 – kresba a malba v plenéru na přenosných stojanech, zachycení přírody, světlo, barva, figurální kresba, architektura, různá stanoviště s přestávkami na svačinu a odpočinek
15.30-16.00 – návrat do ateliéru, společná reflexe a diskuze

Cena týdenního programu – 5 dní, 8 hodinová péče o Vaše dítě s bohatým programem 7.800,-
Obědy se hradí zvlášť, hotově, v první den kurzu ráno. Budeme Vás kontaktovat ohledně intolerancí , potravinových alergií s konkrétním menu na celý týden.

V případě nemoci nebo náhlých změn peníze převádíme na nový semestr vo formě kurzovného na pravidelné dětské lekce. Změny je potřeba nahlásit nejpozději den před konáním táboru.

 

Přihláška do výtvarného kurzu

 

Ověření