Přihláška do výtvarného kurzu

 

Ověření

 

Baví vás příběhovost, hravost a experiment vyprávění ? Líbí se vám mít děj obrázku pevně ve svých rukou? Kurz ve stylu hravé výtvarné dílny vede ilustrátorka Lucie Lučasnká. Na každé lekci děti zažívají aktivní roli v utváření finálního produktu/díla ve formě flipbooku, tisku, monotypu, minianimace, komiksu, frotáže,  nebo jakékoliv techniky, která je právě „ve vzduchu“ a sdílejí ve skupince svoji představu o příběhu.

Ilustrace může být svobodná a hravá, ohebná, vybízející k představivosti a imaginaci. Každé dítě má jinou představu o svém obrázku, co bude obsahovat a jak by měl vypadat.

Děti se naučí pracovat s tématem nebo vlastním příběhem a hravě jej uchopit v kresbě, grafice nebo ilustraci. Prozkoumají své vnímání a pohled na věc. Kurz je o narativní volnosti, lektor nechává prostor pro téma a děj, dialogem jej může rozvíjet nebo posouvat, předkládá návrhy na technické zpracování. Na každou lekci  připraví techniku nebo specifické téma, které dítě uchopí podlé své libosti. Zároveň lektor uvede děti do světa ilustrace, pro inspiraci připraví knížky nebo práce jendotlivých ilustrátorů.

Program se modifikuje podle skupinky dětí, tady je přibližný námět od lektorky Lucie:

 1. portrétní hra – kreslení různých postav, kreslenípodle pózujícího modelu
 2. čtení Knihy vnímání a komponování vlastní procházky kolem ateliéru a dvorečku. Nnakreslíme mapu a prozkoumáme různé smyslové zážitky.
 3. na programu lekece: nejjednodušší kreslící monoprinty (kopírovací papíry a risomastery)
 4. „návod na“ –  nakresli/ilustrujt návod na něco, co umí, může to být recept na vaření, jak si zavázat tkaničky, starat se o domácího mazlíčka, jezdit na kole nebo cokoli tě napadne.
 5. losování – komix o náhodném tématu. Vylosuj si  A)svého hlavního hrdinu B) co dělá C) kde, kdy, za jakého počasí,… – tohle je scénář nového jednostránkového komixu
 6. grafika – klasický linoryt a míchání přechodů dvou barev. 
 7. rozhýbané kresby – minianimace – každý dostane bloček kancelářských lepíků a má za úkol do něj udělat jednoduchou animaci – klidně abstraktní
 8. grafika – papírový tisk. Vrstvená koláž z tlustší čtvrtky, co potom funguje jako matrice pro tisk. 
 9. nacházení v obtiscích – Boudník a Rorschach – děláme skvrny a hledáme v nich lidi, zvířata, příšery a další věci.
 10. frotáž – udělej obrázek pomocí struktur, co najdeš v ateliéru. Kombinované s koláží.

Vhodné pro:

 • objevitele, vypravěče, lovce mamutů, milovnice víl, experty na dinosaury, sběratele knížek, pastelek a příběhů 

Které baví:

 • stříhání, lepení, kreslení, malování

Úterý 17:00-18:30. Kurz vede MgA. Maria Makeeva

Kurz začíná 23.4.

10 lekcí / 4 900 kč  

Všechny pomůcky jsou k dispozici v ateliéru a jsou v ceně kurzu.

zakoupení jednotlivých lekcí, nebo 1 lekce / 90min / 550 kč
(pomůcky a materiál jsou v ceně kurzu)

Omlouvání lekcí: V rámci trvání svého kurzu máte možnost si nahradit v jiném termínu ( jiný den v týdnu) lekce, na které se nebudete moci dostavit. Prosíme o omluvu nejpozději do 9:00 hod. v den konání kurzu na info@kreslirna.cz nebo +420 776 018 472. Předem neomluvené lekce propadají. Prosíme dbejte na nahrazení lekce v časovém úseku Vámi předplaceného kurzu. Jiný den v týdnu, nebo dle dohody. Z kapacitních důvodů není možné o omluvené lekce kurz prodlužovat.