Vytvořit svůj vlastní příběh a zpracovat ho do knižní formy můžete na kurzu ilustrace pro děti. Co obnáší taková práce na knížce? Jaké prostředky vybrat a jak se odpoutat od doslovnosti ke spontánní a hravé kresbě nebo malbě? Co znamená myslet vizuálně?

Ilustrace může být svobodná a hravá, ohebná, vybízející k představivosti a imaginaci. Každé dítě má jinou představu o „svojí“ kníže, co bude obsahovat a jak by měla vypadat.

Děti se naučí pracovat s předem vybraným textem nebo vlastním příběhem a hravě jej ilustrovat. Může jít o kapitolu delší knihy či celou oblíbenou knížku, o které se společně pobavíme. Během prvních pár lekcí si děti rozvrhnou strukturu, délku a vytvoří si základní skici, zejména v případě linorytu a jiných grafických technik. Na základě takto vzniklého přípravného sešitu se postupně pustí do přepisování a především ilustrování příběhu. V rámci kurzu si vyzkouší linoryt,  koláž, akvarel, kresbu tuší, perokresbu a jejich kombinování. Při střídání technik bude stále kladen důraz na zachování jednotného stylu i barevnosti. 

Kurz je o narativní volnosti, lektor nechává prostor pro téma a děj. Na každé lekci však připraví techniku, kterou dítě může zapasovat do příběhu, na kterém pracuje. Obálka knížky tak může být z mramorovaného papíru, který si dítě vyrobí, může přidat koláž nebo kresbu. Autor ilustrovaného sešitu sám rozhoduje, jestli se mu daná technika hodí nebo nikoliv. Vybírá to nejlepší pro výtvarnou stránku finálního výstupu.

Lektor uvede děti do světa ilustrace, ukáže knížky, práce ilustrátorů. Všechny pomůcky jsou k dispozici v ateliéru a jsou v ceně kurzu.

Kurz začíná ve středu 14.9., nebo podle naplnění minimální kapacity.

Středa od 14.00. Kurz vede Ester Nemjó.

10 lekcí / 4 900 kč 

zakoupení jednotlivých lekcí, nebo 1 lekce / 90min / 550 kč
(pomůcky a materiál jsou v ceně kurzu)

Omlouvání lekcí: V rámci trvání svého kurzu máte možnost si nahradit v jiném termínu ( jiný den v týdnu) lekce, na které se nebudete moci dostavit. Prosíme o omluvu nejpozději do 9:00 hod. v den konání kurzu na info@kreslirna.cz nebo +420 776 018 472. Předem neomluvené lekce propadají. Prosíme dbejte na nahrazení lekce v časovém úseku Vámi předplaceného kurzu. Jiný den v týdnu, nebo dle dohody. Z kapacitních důvodů není možné o omluvené lekce kurz prodlužovat.

 

Přihláška do výtvarného kurzu

 

Ověření