Vytvořit svůj vlastní příběh a zpracovat ho do knižní formy můžete na kurzu ilustrace pro děti. Co obnáší taková práce na knížce? Jaké prostředky vybrat a jak se odpoutat od doslovnosti ke spontánní a hravé kresbě nebo malbě? Co znamená myslet vizuálně?

Ilustrace může být svobodná a hravá, ohebná, vybízející k představivosti a imaginaci. Každé dítě má jinou představu o „svojí“ kníže, co bude obsahovat a jak by měla vypadat.

Děti se naučí pracovat s předem vybraným textem a hravě jej ilustrovat. Může jít o kapitolu delší knihy či celou oblíbenou knížku, o které se společně dopředu pobavíme. Během prvních pár lekcí si děti rozvrhnou strukturu, délku a vytvoří si základní skici, zejména v případě linorytu a jiných grafických technik. Na základě takto vzniklého přípravného sešitu se postupně pustí do přepisování a především ilustrování příběhu. V rámci kurzu si vyzkouší linoryt, v případě zájmu i suchou jehlu, dále pak koláž, akvarel, tuš a jejich kombinování. Při střídání technik bude stále kladen důraz na zachování jednotného stylu i barevnosti. Na konci si pak ukážeme  základní principy knižní vazby, vytvoříme obálku knihy se všemi jejími náležitostmi.

Natálie uvede děti do světa ilustrace, ukáže knížky, práce ilustrátorů. Všechny pomůcky jsou k dispozici v ateliéru a jsou v ceně kurzu.

Kurz vede Natália Peterková.

Pondělí 16.00-17.30

Kurz začíná v pondělí 7.9. 2020.

10 lekcí / 3 300 kč 

1 lekce / 90min / 350 kč
(pomůcky a materiál jsou v ceně kurzu)

V rámci trvání svého kurzu máte možnost si nahradit v jiném termínu ( jiný den v týdnu) lekce, na které se nebudete moci dostavit. Prosíme o omluvu na info@kreslirna.cz nebo +420 776 018 472. Předem neomluvené lekce propadají.

 

Přihláška do výtvarného kurzu

 

Ověření