Přihláška do výtvarného kurzu

 

Ověření

 

Chcete kreslit, ale trpíte ostychem? Bojíte se, že „to nepůjde“?? Chtěli by jste umět kreslit, ale cosi Vám v tom brání?  Zajímají vás přesahy kresby do jiných výtvarných technik?

Přihlaste se na náš terapeutický herní rituál a otevřete své kresebné čakry.

Určeno naprostým začátečníkům i naprostým pokročilým. Asistenci vám laskavě poskytne Lucie Lučanská, absolventka atelieru AI+G na pražské UMPRUM, autorka publikací Jířa a Kniha vnímání.

 1. Rozkreslení, rychlokresba, brainstorming
  portrétní hra na rozkreslení – oblíbený úvod lektorky Lucie. Je se na co těšit.
 2. Grafika – monotypy & barvy: monotypy ze skla (přímé kreslení) vs. monotypy na kovové desce možná monotypy ze starých risomasterů.
 3. Různé kresebné nástroje – cílem je, aby jste si vyzkoušeli co nejvíc různých kreslících nástrojů, a udělali si svůj osobní vzorník. Přijdete tak na to,  se kterými nástroji se vám pracuje nejlíp: různě tvrdé tužky, mastný pastel, pastel, gioconda, umělý uhel, přírodní uhel, grafitový prášek prstem, inkoust dřívko, perko, fixka, foukací fixa…
 4. Grafika – kitchen lithography: hra voskovky a coly na alobalu. Více o kouzlu na lekci
 5. Reportáž o životě – kombinace psaní a kresby nebo něco jako krátký komix
  Účastníci jsou vyzváni, aby nakreslili krátkou reportáž o nějakém svém zážitku z tohoto týdne, a odprezentovali to srozumitelně ostatním členům skupiny, cílem je soustředit se na sdělnost kresby, ne na její estetické kvality
 6. Grafika – klasický linoryt a míchání přechodů dvou barev. Pro ambiciózní dvoubarevný odrývaný linoryt.
 7. Pravidla kreslení – drobné hacky, které vám pomůžou docílit lepšího kreslení. Proč je dobré používat kreslení i v každodenním životě (lepší zapamatování, propojování hemisfér viz. TED talk vědce Ralpha Ammera). Zlepšováky: jak měřit věci, jak vybrat úhel pohledu, soustředit se na mezery, zkuste nakreslit něco hlavou dolů. Jak na základní princip stínování?
 8. Grafika – papírový tisk. Vrstvená koláž z tlustší čtvrtky, co potom funguje jako matrice pro tisk. 
 9. Rozhýbané kresby – minianimace – každý dostane bloček kancelářských lepíků a má za úkol do něj udělat jednoduchou animaci – konkrétní nebo abstraktní. Je to na vás.
 10. Grafika – jednoduchá suchá jehla vyškrábaná do plastový destičky na modelínu.

úterý /19.00 – 21.00 hod.  /ateliér 01

Kurz vede lektorka Lucie Lučanská.

Od: 30.1. 2024 

Semestr / 10 lekcí / 5 900 kč
zakoupení jednotlivých lekcí, nebo 1 lekce / 120 min / 650 kč

Omlouvání lekcí: V rámci trvání svého kurzu máte možnost si nahradit 1 lekci. Prosíme neúčast předem omluvit, a to nejpozději do 9:00 hod. v den konání kurzu na:  info@kreslirna.cz nebo +420 776 018 472. Předem neomluvené lekce propadají. Pro možnost častějších absencí doporučujeme platit lekce jednotlivě.

Na kurzy pro dospělé se nevztahuje zkušební lekce zdarma. Jestli váháte, doporučujeme zakoupit jednotlivou lekci a pak kurz případně doplatit.