V sobotu 1.11.2014 Vás zveme na workshop Akvarel „krok za krokem“, kde se seznámíte s technickou a výrazovou stránkou této malířské metody.

Malba akvarelovými barvami je malířská metoda, při které používáme barvu rozpustnou ve vodě. Je charakteristická svěžestí , lehkostí a jemností. Často má až snový charakter a okouzlí Vás možnými speciálními efekty, které je možné v této technice dosáhnout. V rámci workshopu si vyzkoušíme základní malířské prvky, jako je lazura, lazura s přechodem, vymývání, odebíráni, malba do mokrého, malba do suchého atd. Přečťete si něco o historii a technice malby akvarelovými barvami.

Program workshopu:

Začneme krátkým úvodem do malířské techniky akvarelu spojené s audiovizuální projekcí videa. Ukážeme si předlohy, různé metody malování na konkrétních příkladech.

Čeká nás napínání papíru na desku a příprava na malování. Profesionální barvy a štětce jsou Vám v průběhu workshopu plně k dispozici. Zkusíme nejrůznější přístupy podle zvolené předlohy: lavírování, vrstvení barev, malbu do suchého podkladu, do mokrého podkladu. K dispozici máme taky přírodniny a jednoduché zátiší, které bude pro Vás jako varianta Vašeho námětu.

Datum: sobota 1.11.2014
Čas: 14:00 – 16:30
Co s sebou: veškerý materiál je v ceně workshopu, stejně jako malé občerstvení (káva, čaj…)

Cena workshopu: 300,-

Více informací a rezervace na: info@kreslirna.cz nebo na tel.: 776 018 472