Kurz určený pro dospělé a mládež, pro začátečníky i mírně pokročilé.

Akvarel je malířská technika vyznačující se průzračností, schopností bezprostředně zachytit světlo a náladu, ale také určitým nárokem na rychlost a omezenou možností opravit už namalované. Seznámíme se s ním od základů. Poradíme vám, jaké si pořídit barvy, štětce i papíry. Vyzkoušíte si práci do mokrého i suchého podkladu, zjistíte, co všechno zvládne jediný štětec, namícháte si širokou škálu barev z několika základních, postupně si osvojíte dovednosti a získáte zkušenost, která vám umožní malovat si samostatně s větší jistotou a radostí. Dobrým předpokladem je otevřenost, ochota hrát si a nechtít hned tvořit „hotová díla“.

Akvarel ze své podstaty není možné mít zcela pod kontrolou, což může pomoci k uvolnění od racionální práce či studia.

Náplň kurzu:

  • Seznámení s materiály, vyzkoušení a doporučení pro vlastní potřeby
  • Různé využití jednoho štětce
  • Základní způsoby akvarelové malby: malba do mokrého a do suchého
  • Vyjádření světla – vynechání podkladu, vypíjení, rezerváž
  • Vyjádření hloubky prostoru – ostré a měkké hrany, barevný posun
  • Malba jednou barvou
  • Míchání barev – využití tří základních barev a jejich modifikace
  • Barevná harmonie – použití omezené škály
  • Malba bezprostřední a lazurní
  • Umění vystačit s málem

středa /18.00 – 20.00 hod.  /ateliér 02

Kurz vede Kamila Havlíková.

O lektorce:

Malířka, poutnice, cestovatelka, pozorovatelka života a přírody, lektorka. Studovala na Přírodovědné fakultě a Filozofické fakultě UK, později Akademii sociálních umění. Zajímá ji překračování oborů, hledání spojnic a nových cest.Malbu a kresbu studovala na kurzech AVU, VŠUP i jinde, účastnila se letních workshopů, kurzů japonské krajinomalby sumi-e a kaligrafie.Má za sebou asi desítku autorských i společných výstav. Její oblíbenou výtvarnou technikou je akvarel pro svou čistotu a materiálovou nenáročnost. Akvarelové záznamy zachycuje na cestách a poutích, prosazuje autenticitu prožitku při malbě oproti běžné turistické fotografii. Kromě toho se zabývá olejomalbou, kresbou, kyanotypem a ráda experimentuje s dalšími technikami a materiály.

 

Začátek nového kurzu: momentálně neprobíhá.

10 lekcí / 5 900 kč
1 lekce / 120 min / 650 kč

 

Omlouvání lekcí: V rámci trvání svého kurzu máte možnost si nahradit 1 lekci. Prosíme neúčast předem omluvit, a to nejpozději do 9:00 hod. v den konání kurzu na:  info@kreslirna.cz nebo +420 776 018 472. Předem neomluvené lekce propadají. Pro možnost častějších absencí doporučujeme platit lekce jednotlivě.

Na kurzy pro dospělé se nevztahuje zkušební lekce zdarma. Jestli váháte, doporučujeme zakoupit jednotlivou lekci a pak kurz případně doplatit. 

 

 

Přihláška do výtvarného kurzu

 

Ověření