Kurz určený pro dospělé a mládež, pro začátečníky i mírně pokročilé.

Akvarel je malířská technika vyznačující se průzračností, schopností bezprostředně zachytit světlo a náladu, ale také určitým nárokem na rychlost a omezenou možností opravit už namalované. Seznámíme se s ním od základů. Poradíme vám, jaké si pořídit barvy, štětce i papíry. Vyzkoušíte si práci do mokrého i suchého podkladu, zjistíte, co všechno zvládne jediný štětec, namícháte si širokou škálu barev z několika základních, postupně si osvojíte dovednosti a získáte zkušenost, která vám umožní malovat si samostatně s větší jistotou a radostí. Dobrým předpokladem je otevřenost, ochota hrát si a nechtít hned tvořit „hotová díla“.

Akvarel ze své podstaty není možné mít zcela pod kontrolou, což může pomoci k uvolnění od racionální práce či studia.

Náplň kurzu:

  • Seznámení s materiály, vyzkoušení a doporučení pro vlastní potřeby
  • Různé využití jednoho štětce
  • Základní způsoby akvarelové malby: malba do mokrého a do suchého
  • Vyjádření světla – vynechání podkladu, vypíjení, rezerváž
  • Vyjádření hloubky prostoru – ostré a měkké hrany, barevný posun
  • Malba jednou barvou
  • Míchání barev – využití tří základních barev a jejich modifikace
  • Barevná harmonie – použití omezené škály
  • Malba bezprostřední a lazurní
  • Umění vystačit s málem

středa /18.00 – 20.00 hod.  /ateliér 02

Kurz vede Kamila Havlíková.

O lektorce:

Malířka, poutnice, cestovatelka, pozorovatelka života a přírody, lektorka. Studovala na Přírodovědné fakultě a Filozofické fakultě UK, později Akademii sociálních umění. Zajímá ji překračování oborů, hledání spojnic a nových cest.Malbu a kresbu studovala na kurzech AVU, VŠUP i jinde, účastnila se letních workshopů, kurzů japonské krajinomalby sumi-e a kaligrafie.Má za sebou asi desítku autorských i společných výstav. Její oblíbenou výtvarnou technikou je akvarel pro svou čistotu a materiálovou nenáročnost. Akvarelové záznamy zachycuje na cestách a poutích, prosazuje autenticitu prožitku při malbě oproti běžné turistické fotografii. Kromě toho se zabývá olejomalbou, kresbou, kyanotypem a ráda experimentuje s dalšími technikami a materiály.

 

Začátek nového kurzu: středa 30.9.2020.

10 lekcí / 4 300 kč
1 lekce / 120 min / 550 kč

 

Náhrady: Jednu omluvenou lekci si můžete nahradit buďto v dalším pokračování kurzu akvarelu nebo v kurzu kresby a malby. Lekci, kterou budete chtít nahrazovat je nutné předem omluvit na:  info@kreslirna.cz nebo +420 776 018 472. Předem neomluvené lekce propadají.

 

 

Přihláška do výtvarného kurzu

 

Ověření